wtorek, 28 czerwca 2016

Ruszają weekendowe pociągi turystyczne na trasie Rzeszów – Łupków- Rzeszów!

W najbliższą sobotę 2 lipca ze stacji Rzeszów Główny o godz. 6.30 rusza pierwszy z dziewiętnastu weekendowych pociągów turystycznych relacji Rzeszów – Łupków - Rzeszów. Nowe połączenie jest sobotnio – niedzielną kontynuacją „Bieszczadzkiego Żaczka” dedykowanego uczniom i studentom, który w okresie od 13 grudnia 2015 r. do 26 czerwca 2016 r. zyskał sobie grono wiernych pasażerów.
Na końcowej stacji w Łupkowie anonsowany tu pociąg ma planowo meldować się o godz. 10.52, aby po 6,5-godzinnym postoju wyruszać w drogę powrotną do Rzeszowa. Analogicznie, jak miało to miejsce w ubiegłym roku w promocję wakacyjnych kursów włącza się grupa kolejowych pasjonatów działających w ramach kampanii społecznej KochamKolej.pl, której patronuje Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.
Kolejowe wycieczki w Bieszczady i Beskid Niski (Łupków) warto zaplanować korzystając z systemu promocyjnego oferowanego przez partnerów kampanii KochamKolej.pl, w którym ważny bilet kolejowy jest m.in. kuponem rabatowym uprawniającym do korzystania z upustów oferowanych przez lokalnych gestorów bazy turystycznej oraz organizatorów wydarzeń kulturalnych. Na bieżąco aktualizowane zestawienie ofert w tym zakresie, jak również kompletny rozkład jazdy i inne szczegółowe informacje na temat wakacyjnego połączenia Rzeszów – Łupków – Rzeszów dostępne są na witrynie internetowej www.bieszczadzkizaczek.pl oraz facebook’owym profilu www.facebook.com/kochamkolejpl/
Weekendowe przewozy koleją będą realizowane z wykorzystaniem nowoczesnego klimatyzowanego taboru zapewniającego m.in. dostęp do Wi-Fi, biletomatu z obsługą kart płatniczych oraz uchwyty do przewozu rowerów. Biegnąca w Bieszczadach oraz na pograniczu Beskidu Niskiego linia kolejowa nr 107 jest jednym z najbardziej malowniczo położonych szlaków kolejowych w Polsce położonym w pobliżu takich atrakcji turystycznych, jak: Klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy (miejsce internowania ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego) czy ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu. A oto godziny odjazdów z większych stacji. W kierunku Łupkowa: Rzeszów - 06.30, Jasło - 07.55, Krosno - 08.26, Sanok  - 09.23, Komańcza - 10.30, Łupków - 10.52. W kierunku Rzeszowa: Łupków - 17.32, Komańcza - 17.54, Sanok - 18.54, Krosno - 19.55, Jasło  - 20.27, Rzeszów - 21.46. Uwaga! Na odcinku Rzeszów - Jasło – Rzeszów pociąg jest przyspieszony (zatrzymuje się tylko 4 na pośrednich stacjach tj. Boguchwała, Czudec, Strzyżów i Frysztak)